3 min gml. tispevalp(Frida) klar for vekta!
Interessen for dette kullet har så langt vært upåklagelig, og på valpelista er det i dag mange gode kandidater.
Vi tenker nå at vi gjør som vi pleier og avventer et par uker for å se an utviklingen i
kullet. Det blir en rolig periode uten besøk av ukjente i huset slik at tispa kan konsentrere seg 100% om jobben sin og bli trygg som mor.
Som tidligere nevt er det stor overvekt av de som ønsker seg tispe. Med kun 4 tisper
og hvor det nå tar noen uker før vi vet noe om synet på den ene, blir det nok ikke tatt noen avgjørelse på tispene første måneden. Det er selvsagt ikke helt ideelt, men slik blir det fordi vi må vite sikkert
om synet er Ok før hun fordeles. Vi skal som kjent ha en valp selv og blir det en tispe, så tynnes mulighetene for de mange som står på tispelista.
Når det gjelder hanner vil vi tilby etter prioritert rekkefølge
om ca 2 uker.
Valpepris blir kr. 13 000,- NOK. inkl. HD pant på kr.1000,-. De leveres med veterinærkontroll, mikrochip og vaksine. Standard kjøpekontrakt med tidsbegrenset garanti i forhold til eventuell HD diagnose og testikkelfeil.
I tillegg utbetales det en engangssum på kr. 2000,- hvis hunden fyller kravene til godkjent avlshund i NMlK før den er 4 år.